FAQ

Tak, możesz korzystać z oprogramowania z dowolnej przeglądarki www – tak, więc również z różnego rodzaju urządzeń przenośnych. Należy pamiętać o konieczności zakupienia wersji sieciowej oraz wystawienia serwera, tak aby owe urządzenia przenośne mogły się z nim komunikować po protokole http – port TCP 8080. Alternatywą jest wykupienie wersji CLOUD.

Tak, możemy uruchomić ResellerInfo dla Twojej firmy w tzw. chmurze. Tak naprawdę wynajmiemy powierzchnie na naszym serwerze i będziemy utrzymywać na nim aplikacje dla Twojej firmy za stała miesięczną opłatę. Również będziemy dokonywać aktualizacji. Jeżeli jesteś zainteresowany taką ofertą prosimy o kontakt.

Na podstronach z cennikiem oznaczenie "365 dni websupport" informuje, iż oprogramowanie będzie aktywne 365 dni od daty aktywacji wraz z bezpłatną pomocą świadczoną poprzez witrynę WEB i/lub mail. Dodatkowo przez okres subskrypcji (owych 365 dni) wszystkie aktualizacje oprogramowania są bezpłatne.

Tak - za pomocą opcji KUP mogą Państwo nabyć towar, bez umowy z dystrybutorem, za naszym pośrednictwem. Gwarancja będzie realizowana przez dystrybutora na identycznych warunkach lub firmę zewnętrzną (tak, jak się to dzieje np. przy monitorach SAMSUNG). W związku z faktem, iż zakup będzie realizowany za naszym pośrednictwem dostawa może wydłużyć się o jeden dzień roboczy w stosunku do zakupu bezpośrednio od dystrybutora. Towar w zależności od spływających zamówień i optymalizacji kosztów, będzie realizowany bezpośrednio od dystrybutorów lub z naszego centrum logistycznego. Do kosztów zamówienia należy doliczyć 30 PLN netto, za towar od każdego z dystrybutorów bez względu na gramature. Jeżeli zamówienie będzie realizowane od dwóch dystrybutorów dodatkowy koszt spedycji wyniesie 60 PLN netto. Przed realizacją zamówienia będzie ono potwierdzane telefonicznie oraz wystawiana faktura PROFORMA. Po opłaceniu faktury PROFORMA nastąpi realizacja zamówienia.

Aktualna wersja aplikacji dostępna jest za pośrednictwem dynamicznego linku, który otrzymali Państwo po zakupie oprogramowania lub ściągnięciu wersji TRAIL. Kod aktywacyjny pozostaje bez zmian.

Jeżeli chcą Państwo, aby jakiś dystrybutor został dodany do Porównywarki Dystrybutorów Sprzętu IT, prosimy go o tym powiadomić! Jako klienci dystrybutora mają Państwo na to największy wpływ!!!

TAK - Ceny z zakładki Przechowalnia oraz Aktualne Ceny mogą być dostępne w EXCELu. Tam będzie można je grupować, sumować i filtrować. Więcej informacji tutaj i tutaj.

Możliwa jest również integracja Porównywarki Cen Dystrybutorów Sprzętu IT z systemem ERP lub Sklepem Internetowym - więcej informacji tutaj.

Okienko DOS zawiera informacje o działaniu programu TOMCAT. Można go zlikwidować instalując Porównywarke Cen Dystrybutorów Sprzętu IT, jako serwis. Więcej informacji tutaj.

Możemy połączyć się z aplikacją z drugiego komputera wpisując w dowolnej przeglądarce (np. Internet Explorer) adres: http://IP_PIERWSZEGO_KOMPUTERA:8080/reseller-web/.

Być może na pierwszym komputerze na firewall’u trzeba wpuścić port 8080 – np. wg tego: http://maximumpcguides.com/windows-7/open-a-port-in-windows-7s-firewall/ – w punkcie 7 należy wybrać port 8080.

Na pierwszym komputerze musi być uruchomiona aplikacja - nie należy zamykać okienka DOSowego.

Dodatkowe informacje (jak zainstalować aplikacje w postaci usługi) tutaj.

Na komputerze na którym działa Porównywarka Cen Dystrybutorów Sprzętu IT:

  1. Proszę zainstalować program ResellerInfo u siebie na komputerze lokalnie
  2. Proszę wejść na strone http://www.whatsmyuseragent.com/
  3. Wyświetli się wynik z tzw. user-agent np.: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:30.0) Gecko/20100101 Firefox/30.0
  4. Proszę to skopiować (control-c) do schowka
  5. Proszę otworzyć program i na zakładce Admin w pole User_Agent proszę wkleić skopiowane dane (control-v).
  6. Następnie proszę otworzyć stronę: http://dealer.ab.pl/
  7. Zalogować się do AB podając kod z obrazka
  8. Otworzyć program Reseller – zakładka profil sprawdzić czy jest skonfigurowane konto do AB.
  9. Następnie wylogować się z ResellerInfo zalogować ponownie i sprawdzić czy działa wyszukiwanie w AB - jeżeli za pierwszym razem nie zadziała należy powtórzyć punkt 6 i spróbować ponownie.

Sam punkt 6 należy powtarzać co kilka dni.